Kalitesiz malzeme hatası iyi fayansçı ile düzeltilirmi

Kalitesiz malzeme hatası iyi fayansçı ile düzeltilirmi

Kalitesiz malzeme hatası iyi fayansçı ile düzeltilirmi : Örneğin bir banyo komple seramik fayans döşenecek. Gereken ihtiyaçlar ise duvar fayansı, yer seramiği, yapıştırıcı, derz dolgusu, derz artısı, dış köşe ve iç köşe çıtası bu saydıklarımız olması geren asıl malzemelerdir.

öncelikle fayans ve seramik kalitesini ele alalım. Kalitesiz seramikler ve fayanslar kusur bakımından ayrı ayrı değişiklik ile karşımıza çıkmaktadır. Bu değişiklikler kamburluk, büyüklük küçüklük, çatlaklık, yara bere, renk tonu değişikliği.

Bunların hangileri çözülebilir

Büyüklük küçüklük ambalaj üzerinde numaralandırılmış yada kodlama ile belirtilmiş ise bunlar ayıklanır küçükler bir bölüme büyükler başka bir bölüme ayrılır o zaman bu iş çözülebilir.

seramik ve fayanslarda kamburluk sorunu içinse yapacak tek şey var. Tek yönlü hatayı paylaştırmak olacaktır, kusurun daha az göze çarpması açısından.

Çatlaklık,  yara bere, renk tonu içinse parçalara değerlendirmek olacaktır. Tabiki bu sorunların çok yağunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Parçalara değerlendirme %10 kusurluysa önüne geçilebilir ve gözle görme imkanı uğraştırmamasıyla halledilebilir.

Derz dolgu kalitesizse ona yapacak birşey yok.

yapıştırcı kalitesizse onada yapacak birşey yok.

dış köşe ve iç köşe çıtalar içinde tektük hatalar varsa parçalara değerlendirilir. Renk solgunluğuna yapacak birşey yoktur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.